Anunţ important întrerupere furnizare apă 02.12.2010

ATENTION Mâine, 02.12.2010, între orele 8.00 – 16.00, se va întrerupe furnizarea apei în municipiul Dorohoi pentru realizarea probei de presiune tronson CV8j - CV9j în cadrul proiectului “Reabilitarea sistemului de alimentare cu apă - Finalizarea obiectivului de investiţii din localitatea Dorohoi”.

Vor fi afectaţi consumatorii din zona străzilor: D. Pompeiu, D. Furtună, Saşa Pană, Ştefan cel Mare, Ştefan Airinei, Oborul Nou, Cuparencu, C.D.Gherea, George Enescu, Liliacului, Traian, Plopilor, Războieni, Vasile Lupu, Solidarităţii, Mihail Kogălniceanu, Matei Basarab, Dragoş Vodă, Amiciţiei, Zona Gării, zona Mihai Viteazu, Oituz, Caşin.

De asemenea se pot înregistra scăderi ale presiunii şi în celelalte zone ale municipiului.

Rugăm populaţia şi agenţii economici să ia măsurile ce se impun pentru a asigura rezervele de apă necesare. Vă mulţumim pentru întelegere.

Ultima actualizare (Miercuri, 09 Februarie 2011)