COMUNICAT

In scopul informării corecte a populatiei cu privire la evolutia situatiei epidemiologice la nivelul municipiului Dorohoi si pentru a spori gradul de responsabilitate a populatiei referitor la respectarea masurilor impuse de autoritati, vă prezentam alaturat situatia cazurilor în municipiul Dorohoi la data de 21.10.2020 si rata de infectare.

In data de 20.10.2020 au fost înregistrate 12 noi cazuri iar rata de infectare este de 4,04 /1000 locuitori.

Rămân în vigoare toate restrictiile stabilite prin hotărarile anterioare instituite ca urmare a depăsirii pragului de 3/1000 locuitori.

Vă rugăm să respectati în continuare masurile transmise de autorităti pentru a reusi să revenim la normalitate.