COMUNICAT

In scopul informării corecte a populatiei cu privire la evoluția situației epidemiologice la nivelul municipiului Dorohoi și pentru a spori gradul de responsabilitate a populației referitor la respectarea măsurilor impuse de autorități, vă prezentăm alăturat situația cazurilor în municipiul Dorohoi la data de 24.10.2020 și rata de infectare.

Ieri 23 octombrie au fost înregistrate 14 noi cazuri iar rata de infectare este de 3,45 /1000 locuitori.

Ca urmare a mentinerii ratei de infectare peste 3/1000 locuitori in Municipiul Dorohoi, Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta Botosani a hotarât în sedinta din 23.10.2020 mentinerea restrictiilor stabilite prin hotărarile anterioare instituite ca urmare a depășirii pragului de 3/1000 locuitori.

Vă rugăm să respectați în continuare măsurile transmise de autorităti pentru a reuși să revenim la normalitate.

PRIMARIA MUNICIPIULUI DOROHOI