Protecția datelor cu caracter personal

COMUNICAT

În scopul informării corecte a populației cu privire la evoluția situației epidemiologice la nivelul municipiului Dorohoi și pentru a spori gradul de responsabilitate a populației referitor la respectarea măsurilor impuse de autorități, vă prezentăm alăturat situația cazurilor în municipiul Dorohoi la data de 30.10.2020 și rata de infectare.

Ieri 29 octombrie au fost înregistrate 13 noi cazuri iar rata de infectare este de 3,84 /1000 locuitori.

Rămân în vigoare toate restricțiile stabilite prin hotărârile anterioare instituite ca urmare a depășirii pragului de 3/1000 locuitori.

Vă rugăm să respectați în continuare măsurile transmise de autorități pentru a reuși să revenim la normalitate.

PRIMARIA MUNICIPIULUI DOROHOI

Casa Municipală de Cultură