Protecția datelor cu caracter personal

În perioada 16 - 17 aprilie 2022 a avut loc sterilizarea gratuită a peste 70 de câini de rasă comună și metişi din fonduri asigurate de cabinetul TRIOVET. Operațiile s-au efectuat cu programare, iar campania de sterilizare a avut un feed-back pozitiv din partea cetăţenilor dorohoieni.

Pe această cale, U.A.T. Municipiul Dorohoi le mulţumeşte respectuos domnilor doctori Dănuţ Bratu şi Daniel Bejinariu pentru sprijinul acordat în operaţiile de sterilizare şi îşi exprimă aprecierea şi recunoştinţa pentru un parteneriat care durează de peste 5 ani, sperând la desfăşurarea unor astfel de campanii şi în viitor.

U.A.T. Municipiul Dorohoi se bazează în continuare pe colaborarea cu cetăţenii  deoarece implicarea în astfel de activităţi ar aduce beneficii precum: reducerea numărului de câini fără stăpân pe raza municipiului Dorohoi, ameliorarea sănătăţii şi bunăstării câinilor din adăposturi, stoparea înmulţirii necontrolate a câinilor de rasă comună, prevenirea abandonului şi a pierderii câinilor, reducerea apariţia rabiei şi a riscurilor asupra sănătăţii oamenilor, cât şi  prevenirea agresivităţii asupra oamenilor şi animalelor.

Ultima actualizare (Marţi, 19 Aprilie 2022)